2. Sezon Rekabet Turnuvası

1024 Takımlı ve 45.000 TL ödül havuzuna sahip 2. Sezon Rekabet Turnuvası eşleşmeleri ve maç programı belli oldu!

Yeni sezon itibariyle çift maçlı eliminasyon sisteminde, 128’er takımın yer aldığı ve 8 Rekabet Grubu’ndan oluşan zorlu yolda, ilk maçlar 29 Ekim Pazartesi günü başlıyor! Online maçlar sonucunda A, B, C, D, E, F, G ve H grubunu şampiyon olarak tamamlayan 8 takım, online finallerde karşı karşıya gelecek. Online finallerden galip ayrılan 4 takım, Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşecek Rekabet Turnuvası finallerine çıkmaya hak kazanacak.

2. sezonuyla Rekabet Turnuvası’na merhaba diyecek olan Zula’cılar, birbirinden eğlenceli ve rekabet dolu maçlara hazır mısınız? 2. Sezon Rekabet Turnuvası eşleşme tabloları ve maç programı için aşağıda yer aldığınız grubun kutucuğuna tıklayarak faydalanabilirsiniz.

Turnuva Takvimi

Online Elemeler: 29 Ekim – 12 Aralık
Online Finaller: 13 Aralık Perşembe: A1 vs B1 – C1 vs D1 – E1 vs F1 – G1 vs H1
Offline Final: 16 Aralık Pazar

Rekabet Turnuvası Nedir?

Aktif Klan sıralamasına göre 1024 Zula takımının dahil olabileceği Rekabet A, B, C, D, E, F, G ve H gruplarından oluşan turnuva sistemidir. Takımların çift maçlı elminasyon formatında oynayarak Zula Süper Ligi’ne yükselmeye çalıştıkları Rekabet Turnuvası’nda, her bir grupta ilk 16’ya kalan takımlar, 45.000 TL nakit para ödüllü havuzdan pay sahibidir.

Zula Süper Lig’e Nasıl Yükselirim?

Rekabet Turnuvası’nda şampiyon olarak Zula Süper Lig’e direkt olarak yükselebilir veya Rekabet Turnuvası’nı 2. olarak tamamladığınız takdirde, Zula Süper Lig aşamasının 9. takımıyla play-out final maçına çıkarak Zula Süper Lig’e çıkma şansı yakalayabilirsiniz.

Ödül Havuzu

Online mücadele 8 grubun her biri için 4.400 TL, toplamda 35.200 TL;

1. Takım 1000 TL
2. Takım 500 TL
3. Takım 400 TL
4. Takım 300 TL
5.- 8. Takım 250 TL
9.-16. Takım 150 TL

İlk 8’e giren takımlarımız (yarı finale çıkan), takım başına 200 ₺, ilk 16’ya kalan takımlarımız ( çeyrek finale kalan) 100 ₺ nakit para ödülünün sahibi oluyorlar.

Offline finalde sadece 2 Süper Ligi bileti yok! 12.500 TL nakit para ödülü de sizleri bekliyor!

1. Takım 5500 TL
2. Takım 3500 TL
3. Takım 2000 TL
4. Takım 1500 TL

KURAL İHLALİ: *Okan “Oknce” İnce isimli oyuncu, 2 Sezon Zula Rekabet Turnuvas’nda gösterdiği negatif ve olumsuz davranışlar sebebiyle 13.11.2018 tarihi itibariyle 1 yıl boyunca tüm Zula resmi offline organizasyonlarından ihraç edilmiştir.

TURNUVA KURALLARI

– Rekabet Turnuvası, 1024 takımın katılımıyla Çift maçlı eleminasyon sisteminde oynanır. (Çift maçlı eleminasyon sistemi: Bir takımın, en az iki maçı kaybetmesi üzerine turnuvaya son verdiği bir tür turnuva sistemidir. Tekli eleminasyon sisteminin aksine, birer mağlubiyet alan takımlar turnuva ağacında yenilenler(loser bracket) tarafından ilerler.)

– Turnuvanın ilk aşaması, her bir grupta 128 takım olmak üzere Rekabet A, Rekabet B, Rekabet C, ve Rekabet D, ve Rekabet E, ve Rekabet F, ve Rekabet G ve ve Rekabet H olmak üzere sekiz gruptan oluşmaktadır.

– Turnuvaya katılımda ve turnuva süresi boyunca her bir takımın sorumluluğu, o takımın kaptanında olacaktır. Kayıt işlemi kaptan tarafından gerçekleştirilecek, Turnuva boyunca hakemler ile iletişim yine kaptan tarafından sağlanacaktır. Kaptan dışında herhangi bir oyuncunun hakemlerle iletişime geçmesi yasaktır.

– Tüm takımlar ve oyuncular turnuva boyunca herhangi bir şekilde isim ve takım değiştiremezler.

– Takım ismi değiştirmek kesinlikle yasak olmakla birlikte, takımların sponsor ile anlaşması durumunda Turnuva ve Lig süresince 1 kez isim ekleme hakkına sahiptir.

– Turnuva’ya katılan her takım en az 5 oyuncu ile kayıt yaptırmak zorundadır. 5 Asil oyuncunun yanında 2 adet yedek oyuncu da kayıt edilebilir. Ancak maç odasıda en az 5, en fazla 6 oyuncu bekleyebilir. (7 kişi girilmeyecektir.)

– Takım kaptanları, başvuru formunda takım arkadaşlarının karakter adlarının doğruluğundan emin olarak yazmalıdır. Turnuva biletleri sistem tarafından otomatik olarak gönderileceği için kullanıcı isimlerinin doğruluğundan emin olunuz. Yanlış yazılan isimlere turnuva bileti gönderilemeyeceği ve sonradan değişim yapılamayacağı için hatalı kullanıcılar turnuvada yer alamayacaktır.

– Turnuvada herhangi bir maçına çıkmayan veya eksik katılan takım, turnuvadan elenir ve bir sonraki turdaki rakibi, direkt bay olarak geçer. Belirtilen durumda maça çıkmayan veya eksik olan takımlar, turnuvaya kaybedenler ağacından devam edemez, turnuvadan elenmiş sayılır.

– Turnuvadaki tüm maçlar 19:00 – 22:30 aralığında 8 seans eşliğinde gerçekleştirilir.

– Takımların maç saatinden 30 dakika önce Turnuva Sunucusu’nda hazır olarak beklemeleri gerekmektedir. Maçlar saatinde başlayacak olup, hazır olmayan takım hükmen mağlup kabul edilecektir.

– Turnuva maçları 5’er kişilik takımlar ile Sabotaj türünde yapılacaktır. Maçlar 2’15” / 5 raunt alan kazanır şartı üzerinden oynanacaktır. Kazananlar 6. Tur & Kaybedenler 10. Tur sonrasında ise, 2’15” / 10 raunt alan kazanır şartı üzerinden oynanacaktır. Maçlar arasında yer değişimi olmayacak, rastgele karıştırılmış halde takım adı önce yazan taraf ZULA, sonra yazan taraf GLADYO olacak şekilde maçlar tamamlanacaktır.

– Turnuvadaki tüm maçlar BO3 formatı üzerinden oynanacaktır. 2 harita kazanan takım bir üst tura çıkmaya hak kazanacaktır. 1-1’lik beraberlik durumunda ise 3. harita oynanacaktır.

– İki takımında birer harita kazanması durumunda oynanacak harita, 5 raunt alan kazanır üzerinden 3. harita olarak oynanacaktır. Kazananlar 6. Tur & Kaybedenler 10. Tur’dan itibaren ise, 10 raunt alan kazanır üzerinden oynanır.

– Tüm maçlar belirtilen program saati geldiğinde aynı anda başlar.

– Maç öncesinde Hakem tarafından oda şifreleri paylaşılacaktır. Takım kaptanlarının oda şifrelerini takım arkadaşlarıyla paylaşmaları gerekmektedir.

– iki maç arasında 1 dakika süreyle ara verilir, sonrasında maç tekrar başlar.

– Maç sonu beraberlik durumunda, rauntlar otomatik olarak uzamaktadır.

– Turnuvada Kazananlar 6. Tur & Kaybedenler 9. Tur’a kadar haritalar sırasıyla; Çin Bahçeleri, Safranbolu, Düğün Salonu olarak oynanacaktır.

– Belirtilen aşamanın sonrasında tüm maçlarda, takım kaptanları 1’er harita yasaklayacaktır. (Önce GLADYO kaptanı, ardından ZULA kaptanı olmak üzere.)

– Yasaklamaların ardından ZULA kaptanı 1. haritayı ve GLADYO kaptanı 2. haritayı seçtikten sonra havuzda kalan son harita, sırasıyla üç maç olmak üzere oynanacaktır.

Harita Havuzu:

Çin Bahçeleri
Safranbolu
Düğün Salonu
Favela
Gaziantep Mülteci Kampı

– Kaptanlar seçim yapmazlar ya da havuzda olmayan veya aynı haritayı seçerler ise, Hakem tarafından en son sıradan başlayarak harita yasaklama ya da ilk sıradan başlayarak harita seçimi gerçekleşecektir.

– Turnuva maçı oynanırken; takımdan oyuncu düşmesi, teknik problem yaşanması ya da oyuncunun kendi isteği ile maçtan çıkması durumunda, odada bekleyen yedek oyuncu maça girebilir.

– Bir takımda herhangi bir oyuncunun odaya girme sorunu yaşaması durumunda yedek oyuncu, sorun yaşayan oyuncu yerine maça katılabilir.

– 1. maç başlarken, takımda en az 5 oyuncu olmaması durumunda, eksik takım hükmen mağlup sayılarak turnuvadan elenir.

– Bir takım maç içerisinde 3 kişiye kadar düşebilir ancak 2 kişiye düştükleri durumda hükmen mağlup sayılır.

– Maç içerisinde bir takım 6 kişi olur ise takım hükmen mağlup sayılır.

– Bir takımın oyuncusu, maç içerisinde karşı takımın tarafına geçerek maça girerse kendi takımı o maçta hükmen mağlup sayılır.

– Maç sorunsuz başladıktan sonra tamamlanana kadar, düşmeler olsa dahi devam eder, asla yarıda kesilmez. Hakem(GM) düşmesi durumunda maç sonu ekran görüntüsünü espor@lokumgames.com mail adresine göndererek skorunuzu tescil ettiriniz. Aksi halde iki takım da mağlup kabul edilir.

– Her maçta mutlaka en az bir Hakem(GM)/Gözetmen(GM) yer alacaktır. Hakemler gerekli gördükleri takdirde raunt ya da maçı yeniden başlatabilir, maça ara verebilir ya da maçı iptal edebilirler.

– Turnuva sunucunda herhangi bir sorun olması durumunda hakem tarafından işaret edilen sunucuda maçlar yapılabilir.

– Devam eden bir maça herhangi bir şekilde farklı bir takımdan oyuncunun girmesi durumunda, oyuncu 7 gün süreyle oyundan uzaklaştırılacaktır.

– Turnuva’da herhangi bir takımda yedek ve asil olarak kadroda bulunan bir oyuncunun, farklı bir takım ile maça çıkması durumunda iki takım da Turnuva’dan ihraç edilir.

– Turnuva boyunca hakemlere herhangi bir şekilde rahatsız edici davranışlar sergileyen oyuncular müsabakalardan uzaklaştırılacaktır ve cezalandırılacaktır.

– İki takımın oyuncularından herhangi biri maç öncesinde, maç içerisinde veya sonrasında oyun kurallarına uymaya dikkat etmelidir.

– Turnuva’ya başvurduğunuz andan, final maçının 5 iş günü sonrasına kadar, oyun içi karakter adınızı ya da klan adınızı değiştirmemeniz gerekmektedir.

– Rekabet Turnuvası’ndan Süper Lig’e çıkmaya hak kazanan takımlar maksimum 2 oyuncu değişikliği hakkına sahiptir.

– Turnuva ödülleri başvuru formunda belirtilen GPAY hesabına bağlı Telefon no’suna gönderilecektir. Müsabakalar tamamlandıktan sonra değişiklik yapmaması gerekmektedir. Aksi takdirde ödüller gönderilemeyecektir.

– Lokum Games, Turnuva/Lig maçlarından önce duyurmak koşulu ile; kurallarda, maç günü ve saatlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Ek Dosya

Yorum yapabilirsiniz.!