2018 YÜKSELME LİGİ YAZ MEVSİMİ AÇIK ELEME TARİHLERİ BELLİ OLDU

YÜKSELME LİGİ

2018 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi hakkında her şey bu makalede!

10 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK 2018 YÜKSELME LİGİ YAZ MEVSİMİ’NİN İLK AÇIK ELEME KAYITLARI 14 MAYIS’TA AÇILIYOR!

 

2018 yılının başında yenilenen formatıyla birbirinden çekişmeli maçlara ev sahipliği yapan ve rekabetin yüksek olduğu 2018 Yükselme Ligi, Yaz Mevsimi’nde Beşiktaş, Team Cappadocia ve Galakticos’un yanı sıra Açık Elemeler’den gelecek üç takımdan oluşacak.

 

 

AÇIK ELEMELER VE YÜKSELME LİGİ’NE KATILIM

Espor rekabetindeki en üst nokta olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne (VFŞL) katılabilmek için Yükselme Ligi’nde başarılı olmak şart. Ancak tabii ki Yükselme Ligi’ne katılmak için de bazı aşamalardan geçmek gerekiyor. Yükselme Ligi’ne katılmak için gereken koşullar şu şekilde:

 

2018 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi’nde, Kış Mevsimi’nde olduğu gibi altı takım yer alacak. Bu altı takımdan biri 2018 VFŞL Kış Mevsimi’nden düşen, ikisi de 2018 YL Kış Mevsimi’nden bu hakkı elde etmiş organizasyonlar. Diğer üç takım ise Yükselme Ligi Açık Elemeleri’nden yükselmeye çalışan ekipler olacak.

 

Mayıs ve Haziran aylarında dört adet Yükselme Ligi Açık Elemesi gerçekleşecek. Bu elemelerde başarılı olup en yüksek puanı toplayan üç takım, 2018 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi’ne katılmaya hak kazanacak.

 

 

AÇIK ELEME TARİHLERİ

2018 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi için dört adet Açık Eleme gerçekleşeceğini yukarıda söylemiştik. Bu elemelerin ilki 28 Mayıs’ta başlayacak. 15 Haziran’da bitecek son elemeyle de 2018 YL Yaz Mevsimi’ne katılma hakkı kazanacak son üç takımı öğreneceğiz. Eleme tarihlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

1. ELEME 2. ELEME 3. ELEME 4. ELEME
28 MAYIS – 30 MAYIS 3 – 5 HAZİRAN 8 – 10 HAZİRAN 13 – 15 HAZİRAN

İlk Açık Eleme’nin kayıtları 14 Mayıs’ta başlayacak, kayıtlar Riot Turnuva Platformu üzerinden gerçekleşecek.

 

2018 Yükselme Ligi Yaz Mevsimi Açık Elemeleri’nin kural setine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yükselme Ligi’nin Açık Elemeleri’yle ilgili duyuruları, kayıt açılış tarihlerini ve diğer detayları LoLespor.com’dan ve LoLespor Twitter hesabından takip edebilirsiniz. Yükselme Ligi’nde görüşmek üzere!

 

 

Ek Dosya

Yorum yapabilirsiniz.!