Teamfight Tactics: Galaksiler Türkiye Şampiyonası

Geçtiğimiz günlerde Teamfight Tactics: Galaksiler Şampiyonası ile ilgili yazımızı paylaşmıştık ve şampiyona tarihini en kısa zamanda vereceğimizi söylemiştik. Bu heyecanı ateşliyor ve Teamfight Tactics: Galaksiler Türkiye Şampiyonası’nı tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Teamfight Tactics: Galaksiler Türkiye Şampiyonası

Elmas aşaması ve üzeri her oyuncunun kendini gösterme şansı bulabileceği ve Teamfight Tactics: Galaksiler Türkiye Şampiyonası Finali’ni hedefleyebileceği bir formatla karşınızdayız.

Katılımcıları nasıl bir format bekliyor?

Teamfight Tactics: Galaksiler Türkiye Şampiyonası’nda finale kalan 8 kişiden biri olmak için Temmuz ayı sonuna kadar puan toplamalısın. Bu puanları aşağıdaki iki şekilde toplayabilirsin:

1. Dereceli oyunlarda gösterdiğin başarıyla Türkiye sunucusunun en iyileri arasına girerek.

2020 senesinin mayıs, haziran ve temmuz aylarının 30’unda saatler Türkiye’de 14:00’ü gösterdiğinde Türkiye sunucusu TFT sıralamasında ilk 50 kişiden biriysen puanları kaptın! Derecene göre her seferinde 5 ile 30 arası bir Turnuva Puanı alacaksın. Her ay aldığın puan bir öncekine eklenecek!

TFT Türkiye dereceli sıranıza göre alacağınız puanlar

Sıralama Turnuva Puanı
1. 30
2. 25
3. 22
4. 20
5 – 10 15
10 – 25 10
25 – 50 5
2. Toplamda 5 kez düzenlenecek olan ve limitli oyuncunun katılabileceği bonus turnuvalarda derece elde ederek.

Bonus turnuvalar, aşağıdaki tarihlerde 256 kişinin katılabileceği ve finale kadar 1 maç şeklinde devam edecek karşılaşmalar olacak. Bonus turnuvaların finalleri ise 3 maç üzerinden oynanacak ve oyuncular final aşamasındaki toplam derecelerine göre aşağıdaki Turnuva Puanlarını hanesine yazdıracak. Toplamda 5 kez düzenlenecek ve ek Turnuva Puanı kazanmanızı sağlayacak bu turnuvaların başvuruları için detaylı bilgileri önümüzdeki dönemde sosyal medya hesaplarımızdan paylaşacağız…Bonus turnuvalar yalnızca PC versiyonu ile düzenlenecektir.

Bonus Turnuva Tarihleri ve Kazanabileceğiniz Puanlar

  1. 30 Mayıs 2020
  2.  6 Haziran 2020
  3. 20 Haziran 2020
  4.   4 Temmuz 2020
  5. 18 Temmuz 2020
Sıralama Puanlama
1. 10 Puan
2. 7 Puan
3. – 4. 4 Puan
5. – 8 2 Puan

Puanlama her bonus turnuva için aynıdır. Puan durumu her turnuvadan sonra en geç 5 gün içerisinde Teamfight Tactics web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır.

Ve son durak Teamfight Tactics: Galaksiler Türkiye Şampiyonası Finali

Hem dereceli sıralaması aracılığıyla kazanılan puanlar hem de bonus turnuvalarda kazanılan ilave puanlar toplandığında oluşan nihai sıralama bize finali renklendirecek 8 oyuncuyu ilan edecek. (Puan eşitliği durumunda 30 Temmuz tarihli sunucu dereceli sıralaması baz alınır.)

Riot Games Türkiye tarafından yayınlanacak ve 5 maç üzerinden oynanacak bu müthiş mücadele sonunda zafere ulaşan oyuncu 40.000 TL’lik ödül havuzundan aslan payını almanın yanında ülkemizi Teamfight Tactics: Galaksiler Şampiyonası Dünya Finali’nde temsil edecek. Ve bayrakları astırmak için dünyanın farklı yerlerinden 30 rakiple mücadele edecek!

Önemli Bilgiler

Bir oyuncu sadece tek bir hesap ile puanlamada yer alabilir. Bir oyuncunun birden fazla hesabı puan kazanmaya hak kazanıyorsa, sadece oyuncunun seçeceği bir hesabın puanı esas alınır. Bu durumda oyuncunun geçersiz sayılan hesapları puan tablosundan çıkarılır ve yerlerini bir sonraki sırada yer alan oyuncular alır.

Temmuz ayı sıralama puanları sonrası kesinleşen genel puan tablosunda ilk 8’de yer alan bir oyuncunun finale katılabilmesi için gerekenler şunlardır:

  • Davete cevap vermelidir (Ağustos ayında hesabına kayıtlı e-posta adresine gönderilecek davete cevap vermelidir).
  • 1 Eylül 2020 tarihinde 17 yaşında olmalıdır. ( 17 Tam yıl yaşamış olmak anlamına gelir).
  • 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı ya da bu ülkelerde resmi olarak ikamet etmelidir.

Uygun olmayan oyuncular (örn: ikincil / alternatif hesaplar, diğer ülke vatandaşları, oyun içi saygı ve davranış kurallarını ağır şekilde ihlal edenler vs) hak etmiş olsalar bile finale katılamazlar. Bu oyuncular tespit edildiklerinde nihai puan tablosundan çıkarılırlar. Bu oyuncuların geriye dönük aylık sıralama puanları ve katıldıkları bonus turnuva puanları genel hesaplamalarda dikkate alınır ve geriye dönük puan güncellemesi yapılmaz.

Riot Games; şampiyona süresince ve öncesinde sergilediği oyun içi davranışları, sohbet geçmişleri ve aldığı cezalar nedeniyle herhangi bir oyuncuyu turnuvadan eleme hakkını saklı tutar.

Ek Dosya

Yorum yapabilirsiniz.!